PhotoShop Learn
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial Simplu Semnatura CS

In jos

Tutorial Simplu Semnatura CS Empty Tutorial Simplu Semnatura CS

Mesaj  AlexOwner Lun Iul 04, 2011 6:56 am

1. File-New-647 x 286 pixels (marimile sunt optionale )

Tutorial Simplu Semnatura CS Capturewku il umplem cu Paint Bucket Tool culoarea #8f7b7b

2. Selectam un render pe masura marimilor , eu l-am folosit pe acesta:Tutorial Simplu Semnatura CS 65565738364093017462_thumb (click pt a vedea la marimea originala ). Dam CTRL+A , CTRL+C si CTRL+V pe layerul Background.
[img]Tutorial Simplu Semnatura CS Capture1ay [/img]

3.Smudge-uiuim renderul pe toata imaginea cu setarile : [img]Tutorial Simplu Semnatura CS Setarismudge1 [/img] [img]Tutorial Simplu Semnatura CS Setarismudge2 [/img]

Rezultatul fiind cam asa ceva : [img]Tutorial Simplu Semnatura CS Smudgeb [/img]. CTRL+V din nou pe layer pentru a pune din nou renderul.

4. Adaugam un C4D, eu l-am folosit pe acesta: Tutorial Simplu Semnatura CS 65729673396798679319_thumb (click pt a vedea la marimea originala ) . CTRL+A , +c , +V pe imagine si mutam layerul cu C4D sub cel cu renderul :
[img]Tutorial Simplu Semnatura CS Layere [/img]

5. Stergem cu Erase Tool manerul portocaliu din spate , adaugam un text si asta este,acum avem o semnatura din Counter-Strike What a Face

AlexOwner

Mesaje : 3
Data de înscriere : 04/07/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum